Близнюківський ЗДО (ясла-садок) №1 "Теремок"
Харківська область, Лозівський район

Організація освітнього процесу

Організація освітньо-виховного процесу

Освітній процес у Близнюківському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №1 «Теремок» Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області здійснюється відповідно до програмно-методичного забезпечення та є єдиним комплексом освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними та парціальними  програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Відповідно до рішення педагогічної ради Близнюківського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №1 «Теремок» Близнюківської селищної ради Лозівського району  Харківської області (протокол №1 від «31» серпня 2023 року) освітній процес здійснюється за програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України та регіональними парціальними програмами.

Зміст інваріантної складової Базового компонента дошкільної освіти забезпечується через освітню програму для дітей від 2 до 7 років «Дитина», рекомендованої Міністерством освіти і науки України (лист МОН України від 23.07.2021 № 1/11–4960).

Організація освітнього процесу у спеціальних та інклюзивних групах здійснюється за освітніми програмами для роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби (відповідно до нозології), рекомендовані Міністерством освіти і науки України:

  • Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» (Наказ МОН України від 24.07.2018 № 802);

Варіативна складова Базового компонента дошкільної освіти реалізується через роботу гуртків та інтеграцію змісту парціальних програм у різні види діяльності.

У 2023/2024 навчальному році будуть упроваджуватись такі парціальні програми для інтеграції їх змісту у різні види діяльності:

  • Програма «Україна – моя Батьківщина»

           (Лист ІМЗО від 25.03.2016 №2.1/12-Г-85)

  • Програма «Дитина у світі дорожнього руху», з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху, автор О.Тимовський, ( лист Міністерства освіти і науки України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти від 25.12.2014 № 14.1/12-Г-1856)

            Мова навчання та виховання дітей українська.

Реалізація завдань національно-патріотичного виховання дошкільників здійснюється шляхом інтеграції завдань  у різні види діяльності  при проведені занять з дітьми згідно з парціальною програмою «Україна – моя Батьківщина». Парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку, автор: Каплуновська О.М. (лист ІМЗО від 25.03.2016 № 2.1/12-Г-85). Планування та організація життєдіяльності у ЗДО здійснюється за режимними моментами з урахуванням блочно-тематичного принципу планування.

На високому рівні організовано навчально-виховний процес. Маємо гарну методичну базу, використовуємо новітні досягнення в педагогіці. Реально запроваджуються в освітній процес сучасні науково-методичні підходи:

- особистісно-орієнтований;

- діяльнісний;

- інтегрований;

- психологізація освітнього процесу;

- використання з максимальною продуктивністю як перевірених освітніх технологій, так і впровадження в практику інноваційних.

         Організація педпроцесу проходить в цікавій ігровій формі з використанням особливостей психофізичного розвитку дошкільників.

       Музично-естетична діяльність у дошкільному закладі розглядається як цілісна система. В ЗДО чудова музична зала, яка є естетично оформленою, з сучасними технічними засобами. Організовані музкерівником свята, розваги несуть справжнє естетичне задоволення дітям та батькам. Наявна велика база театральних костюмів, яка весь час поповнюється. Є свій ляльковий театр. Силами педагогів та вихованців проводяться лялькові та театральні вистави, які завжди створюють атмосферу справжньої радості у дітей.

   Мета співробітництва з родинами вихованців не обмежується якісним вихованням їхнього соціального замовлення щодо догляду, виховання та навчання дітей. Педагогічний колектив ЗДО сприяє підвищенню психологічної та педагогічної компетентності батьків щодо розуміння закономірностей розвитку дитини, питань навчання та виховання дошкільнят через проведення днів відкритих дверей, творчих звітів, батьківських зборів по групах, оформлення батьківських куточків, консультувань.

     Очевидно, що сьогодні родина вибирає дитячий садок не за найближчим територіальним розташуванням, а за програмою розвитку малюка, найголовніше - за психологічним мікрокліматом у педколективі, створенням розвивального середовища, а головне - любові до дитини.

   Добре відомо, що все, до чого пригорнулося серце в дитинстві, залишається назавжди. І саме тому наш  заклад це той, де дітям затишно і весело, де їх люблять і дбайливо доглядають. Тут піклуються про здоров'я дітей і про якісну підготовку до сучасної школи.

                                           

 

 

Логін: *

Пароль: *